Evermat Torkapparat
Valuta
Svensktillverkad torkapparat av hög kvalitet – perfekt för att ta vara på skörden av grönsaker, frukt, svamp och örter. Evermat levereras med sex kupade torkollor i rostfritt stål och är utrustad med timer, termostat och överhettningsskydd. Ta tillvara på allt det goda du odlar – året runt!
Evermat är en torkapparat som gör det enkelt att torka och bevara frukt, grönsaker, svamp, örter och mycket mer.
Med skonsam torkning behåller du smak, näring och färg – utmärkt för dig som älskar att odla, laga mat eller helt enkelt vill minska matsvinnet på ett smart sätt.
Färg: Grå (uppdaterad design). Evermat är utrustad med signallampa, gummifötter för stabilitet och skyddsjordad anslutning.
| Yttermått | Ø 28 cm, H 40 cm |
|---|---|
| Torkollor | 6 st kupade i rostfritt stål |
| Temperatur | Steglös 0–60°C |
| Timer | 0–12 timmar |
| Effekt | 700 W / 220 V |
| Förbrukning | 0,2–0,5 kWh/tim |
| Garanti | 5 år |
Torkning är inte bara hållbart – det är roligt också! Torka tomater för vinterns pastarätter, gör egna fruktremmar till barnen eller bevara örterna från din kryddträdgård. Möjligheterna är många och smaken är på topp!
Bilder från instagram - vill du synas här? Tagga ditt inlägg med #gjordnära